Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

17 Nisan 2009 Cuma

METROBÜS DENEYİMİ

Önce inşaat ve yol çalışmalarının köprü trafiğine olumsuz etkisi ile tanıştım.Açılışı ile birlikte trafiği rahatlatacak mı?Nasıl bişey bu?Ne kadar zamanda yolu tamamlıyor?gibi soruların yanıtlarını ararken nihayet dün ilk kez binebildim metrobüse.
Zorlu bir yolu katederek ulaşılan metrobüs istasyonunda ilk fark ettiğim.Kalabalık!!!! Tabii yıllardır izole araçlarla seyahate alışınca sıradan bir kalabalık bile abartılı gelebiliyor.Ama neyse ki okul dönemlerinde edinmiş olduğum bazı yeteneklerimi henüz kaybetmemişim ve kendimize oturacak yer bile bulabildim ilk binişimde :)
Bir test yolculuğu olması, benim sorgulayıcı ve meraklı yönümle buluşunca ortaya bu araç ile kaç dakikada nerede olunur şeklinde sorular zihnimde uçuşmaya başladı, kendime hakim olmadım ve biniş ile iniş arasında belli noktalarda süre hesabı yaptım. Sonuçlar şöyle :
- Mecidiyeköy’den araca biniş ve köprüden çıkış süresi 6 dakika ( 18:18 -18:24 )
- Mecidiyeköy’den araca biniş ile son durak olan Söğütlüçeşme’de iniş süresi 19 dakika (18:18 -18:37)
Merak edip kullanmak isteyenlerin bilgisine sunulur.

YASTIK ADAM

Dün akşam izlediğim oyunun adı Yastık Adam. Konu, içerik ve yorumlarına hiç bakmadan sadece oyuncu Serhat Tutumluer’in işin içinde olması referansına dayanarak gittiğimiz bir oyun.(Hiç pişman olmadık her zamanki gibi.)
Sahnelerinin çarpıcılığı ve zihninizde yarattığı değişimlerle zamanın nasıl aktığını cidden unutturan, sizi alıp götüren bir oyun. Bir sorgulama üzerine kurulu. Ne olduğunu anlamadan, birden olup biten durumlar. Ortaya çıkan durumların üzerinizde yarattığı gerginlik içine zekice yerleştirilmiş espriler. Birkaç saniye önce yaşadığınız şaşkınlık içinde karşılaştığınız espride gülüp gülmeme arasında zihinsel geçişler yaşamanıza neden oluyor.
Oyun, 2,5 saat sürüyor. Ben daha fazla detayına girmeyeceğim. İzlemeye, para ve zaman harcamaya değecek bir oyun. Bütün oyuncuların performansı çok başarılı.