Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

12 Mayıs 2009 Salı

BİR BLOG TANITIMI

Bana blog virüsünü bulaştıran arkadaşımın sayesinde blog dünyasına adım attığımda etrafımdaki olayları daha farklı bir gözle incelemenin yanı sıra bu işi yapanların bloglarını da incelemeye başladım.
İnsanların ne tür konularda, ne şekilde yazılar yazıp bloglar oluşturduğunu araştırmaya, beğendiklerinizi o kişileri hiç tanımasanız bile düzenli olarak izlemeye hatta bir süre sonra eksiklerini bile bulmaya başlıyorsunuz ( her zaman hayranlık uyandırmıyor bu bloglar :))
Çok belirli konularda yazılar yazabilir, beğendiğiniz konuları blogunuzda yayınlayabilir ya da bir günlük gibi kendinizi ifade edebilirsiniz. Kısacası burası sizin atış alanınız, bu alanı isteklerinize göre siz şekillendiriyorsunuz.
Kısa bir zaman önce blog gelişimim için internette dolaşırken tesadüfen gördüğüm bir blogdan bahsetmek istiyorum. Dünyanın en yaşlı bloggerlarında biri olarak tanımlıyor kendisini ama sanırım bu konuda tek :) Blog sahibinin adı Randall Butisingh.Kendisi 1912 doğumlu ve 2007 yılından bu yana blogunu yazıyor.Üstelik yazıları bilgisayarında kendisi yazıyor.Hayran olmamak mümkün değil.Arşivindeki tüm yazılarını henüz okuyamadım, yeni başladım ve sadece birkaç yazısını okudum.Her güne 1 yazı şeklinde günlük olarak yazılarını okumayı planlıyorum.En son Anneler Günü ile ilgili yazdığı yazısında bakış açısının ne kadar farklı ve özel olduğunu görebilirsiniz.
Hep söylediğim bir söz vardır ( bana ait değil, geçmişte okuduğum ve çok hoşuma giden bir söz) “ 20 yaşında iken 90 yaşında gibi yaşamak; 90 yaşında iken 20 yaşında gibi yaşamak”. Bu bir seçim aslında ben hep ikincisini tercih ettiğimi söylediğimde insanlar genellikle bunu hayatınızın geçen zamanını yok sayarak kendini kandırmak olarak algılasa da Randall Butisingh benim tezime ve seçimime çok iyi bir örnek.”Bizden geçti, artık çok geç, başlamakta geç kaldık …”diye düşünenlere inat yaşlanmadan, yaş alarak hayatın içinde var oldukça pes etmeden, edilgen bir şekilde köşesine çekilmeden ben hep varım demek!
Blogum ya da blog dünyası ile ne kadar ilgisiniz bilemem ama Randall Butisingh’ın en azından birkaç yazısını okumak faydalı olacaktır diye düşünüyorum.Aşağıda blog adresini bulabilirsiniz.
http://randallbutisingh.wordpress.com/