Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

15 Eylül 2009 Salı

İŞARETYeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...

Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.


"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.

Nane Şekeri'nin Yorumu:
Ara verdiğim vampir kitapları serisine yine arkadaşımdan aldığım bu kitap ile geri döndüm.

Yine soluksuz okuduğum bir seri diyebilmeyi çok isterdim ama öyle değil.

Öncelikle, hedef kitlesi olarak bir belirleme yapılamamış. Genç kitle mi yetişkin mi belli değil,herkesi kıcaklayayım kimse kaçmasın amacı güdülmüş ama başarılı olunamamış bu konuda.
Ağırlıklı Harry Potter, Alacakaranlık biraz da Kızılderili karışımı ( aslında yoğun esinlenmeli demek daha doğru sanırım) bir roman.

Olaylar ve mekânlar pek öyle gizemli ve sıra dışı değil.

Kurgusu da son derece zayıf.

Kitabın tanıtımında "aşırı derece bağımlılık,ilk paragraftan itibaren bağımlısı oldum..." gibi yorumları yapan yazarlardan sonra benim yorumlarım tamamen tersi oldu ama benim yorumum bu yönde.

Seri bu kitap haricinde iki kitaptan daha oluşmakta. Her iki kitabı da arkadaşımdan aldım, ilerleyen dönemlerde okuyacağım ve diğer kitapların gidişatı konusunda buradan fikirlerimi paylaşıyor olacağım.

Keyifli okumalar…