Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

29 Nisan 2009 Çarşamba

AMA OLMAZ Kİ...BÖYLE DE YAPILMAZ Kİ!...

Bugün arkadaşımdan bir mail aldım. Nasılsın? Neler yapmaktasın? diye.
Mailin devamında da haberleşmediğimiz süre içinde kendi yaptıklarını anlatmış büyük bir zevkle. Acaba içinde nispet de var mıydı tam çözemedim????
İstanbul’dan ayrılarak yazlık evinde sezonu açmış,denize girmiş ,bahsetmemiş ama gezmiştir de ve şimdi sıra çalışmaya gelmiş yeşillikler içindeki ve muhteşem Edremit manzaralı evinde giymiş tshirtünü , almış laptopunu başlamış çalışmayaaa !!!
Peki ben güne nasıl başladım? Köprü trafiğinin nispeten az olması mutluluğu ile (1 saat 15 dakikalık yolculuk sonrası ) ofiste işe gelirken büyük bir mutlulukla giydiğim spor ayakkabılarımla 8 saat süre için vedalaşıp yerine tık tık topuklu ayakkabılarımı giyerek oturdum bilgisayarımın başına.
Şimdi ben bu günü nasıl geçireyim? Ne edeyim Nasıl bitireyim???
Ama olmaz ki arkadaşım… Böyle de yapılmaz ki :)

MİNYATÜR ODALAR SERGİSİ“Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar” şeklindeki tanıtım başlığının sergiyi gezdikten sonra ne kadar doğru seçilmiş olduğunu düşündüm.
Sanatçı Henry Kubjack’in Koç Müzesi sergi salonunda 15 Eylül tarihine kadar gezebileceğiniz hayal gücü ve detaycılığın ne kadar güzel ürünler çıkarabildiğinin bir örneği bu sergi.
Sergiyi gezmek için ayrıca para ödemeniz gerekmiyor müze girişi için verdiğiniz 9 TL ye dahil ama biletinizi kaybetmemeniz önemli tabii :)
Hayal gücünün ustaca kullanıldığı her şeye önüne geçemediğim büyük bir hayranlık duyarım. Bu sergiye de bu yüzden gitmeyi çok istemiştim. Sonunda görebildim ve iyi ki gidip görmüşüm. Olağanüstü. Neredeyse hiçbir detay atlanmamış çalışmalarda. Harcanan emeğe hayran kalıyorsunuz. İşin bir de ön araştırma ve hazırlık aşamalarını da düşündüğünüzde bu hayranlık daha da büyüyor.
Sergide odaları sunum şekli de çok hoş ve zarif. Odalara birkaç açıdan baktığınızda birçok detayı daha rahat fark edebiliyorsunuz ve bir odanın karşısında kısa bir zaman geçirmeniz gerekiyor.
Odalardan bir tanesi de Henry Kubjack’in kendi evinin minyatürü.
Benim en çok beğendiğim çalışmalardan bir tanesi de Wintergarden Tiyatrosunun sahne arkası. Makyaj malzemelerinin detayları öyle başarılı bir şekilde yapılmış ki mendillere kadar hiçbir detay atlanmamış.
Güzel vakit geçirebileceğiniz bir sergi. Ortalama 30–45 dakika detaylı bir gezi için yeterli. Fotoğraf makinenizi yanınıza almışsanız bu serginin de fotoğraflarını çekebilirsiniz.
Sergide birkaç çalışma sonrasında kendinizi rahatlıkla Güliver cüceler ülkesinde gibi hissedebilirsiniz.