Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

21 Nisan 2009 Salı

BİR HAYALİN GERÇEKLEŞMESİ

Hayatımda olmasını ya da yapmayı istediğim şeyler gerçekleştiğinde sanal bir listeye bir işaret koyar gibi çok şükür bunu da yaptım demekten herkes gibi ben de çok hoşlanıyorum.
İşte onlardan bir tanesi Cumartesi günü gerçekleşti, benim için. Farid Farjad konseri.
Farid Farjad’ın müziği ile çok sıkıntılı bir dönemimde tanışmıştım ve yeniden toparlanmamı sağlamıştı. Sonrasında diğer albümlerinden de aynı keyfi aldığımda hayranlığımın sürekli olacağını anlamış oldum.
Büyülü kemanı ile Acem ezgilerini çalan İranlı bir sanatçıdır Farid Farjad. Ezgileri ile ruh halinize göre ve siz nereye, hangi hayalinize gitmek isteseniz hiç nazlanmadan sizi ulaştırıverir varmak isteğiniz o hayale.
Farid Farjadı’ı ilk dinlediğimde keşke Türkiye’ye gelse ve konserine gidebilsem diye hayaller kurmuştum. Konser vereceği yeri bile seçmiştim kendime göre.Bu büyülü müziğin en yakışacağı yer yine bana göre olağanüstü bir atmosfere sahip olan Yerebatan Sarnıcı idi.Yerebatan Sarnıcı’nda Farid Farjad Konseri!!!! İşte buydu hayalim. Gerçi mekân düşündüğüm yer olmasa da konser büyüleyiciydi. Üstelik izleyicileri ile kurduğu iletişim de son derece doğal ve sıcaktı.
Bir de Damdaki Kemancı müzikalinden eserler çalınca ben nerede olduğumu unuttum, mest oldum( Damdaki kemancı en sevdiğim filmdir ).
Konserin üzerimdeki etkilerini şöyle özetleyebilirim. Uçtuuuum, kendimden geçtiiiim ve bir hayalimi daha gerçekleştirdim :)