Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

5 Mayıs 2009 Salı

BU GECE HIDRELLEZ

5 mayıs 'ı 6 mayısa bağlayacak bu gece Hıdrellez.

Bu gün dileklerinizi gül ağaçlarının dibine koymayı mı ,yoksa geceyi vur patlasın çal oynasın deyip eğlenerek mi , hiçbirinden vazgeçemem ikisini de yaparım mı dersiniz bilmiyorum ama bana gönderilen bir etkinliği ve detaylarını aşağıda ilginize sunmak isterim.

Gönlünüzden geçenlerin kabul olması dileğiyle...

Ahırkapı Hıdrellez Şenlikleri 2009 Programı
Tarih: 5 Mayıs 2009, Salı

Yer: Ahırkapı Parkı, Çatladıkapı

Saat: 19.00 – 24.00 Program 19.00 - Ahırkapı Park’ta “Hıdrellez 2009” açılışı
- Standlarda çeşitli bahar yiyecek ve içecekleri...
(Dönerci, kokoreçci, nohutlu pilavcı, köfteci, balık-ekmekçi,
midye dolmacısı, midyeli-pilavcı, börekçi, baklavacı, dondurmacı,
kuruyemişçi, ve diğer...)
- Limonatacı, şerbetçi ve diğer her türlü içecek arabaları...
Roman müziklerinden canlı örnekler...
20.00 - Konserler
23.40 - Hıdrellez 2009 ateşleri... Barış, bereket, sağlık, mutluluk dilekleri
Giriş Ücreti: YokYiyecek İçecekler: Sokak tezgahlarındaki yiyecek-içecek ile -özel çağrılılar dışındaki katılımcılara sembolik rakamlarla ücretli.Konser: Bu sene bir ana konser alanı ve bir çok sahne ve alanda akustik müzik yapacak gruplardan bazıları şöyle: Buzuki Orhan, Lüleburgazlı Küçük Hasan ve Tamer Kum, Göksenin İleri ve Anadolu Folk, Makedon Koçani Orkestrası, Trakya All Stars, Ahırkapı Roman Orkestrası, Pire Mehmet ve Roman Orkestrası, Babaeski Roman Orkestrası, Kolektif İstanbul, Semaver Kumpanya Tiyatro Topluluğu, Mısırlı Ahmet Ritim Grubu ve Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı bölgelerinden Roman grupları...Karşılama ve Danışma Standı: 2 ana girişte birer danışma masası ile tüm soru ve ihtiyaçlarınız cevaplandırmaya çalışılacaktır.
UlaşımSon 9 yıldır, Ahırkapı’daki Armada Otel ve civarında kutlanmakta olan “Ahırkapı’da Hıdrellez Şenlikleri”, bu yıl, 5 Mayıs 2009, Salı akşamı, Armada Otel civarında değil, fakat yine Ahırkapı’da, sahilde bulunan “Ahırkapı Parkı’nda” kutlanacaktır. Bu değişikliğin gerekçesi, Şenlik’in her geçen yıl daha çok sayıda ziyaretçi tarafından rağbet görmesi, bu yüzden katılımcılardan gelen “izdihamı önleyin!” talebine kulak verilmesidir.Geçen yıllardaki tecrübelerimiz ışığında katılımcıların etkinlik alanına daha rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için toplu taşıma olanaklarını tercih etmelerini önemle tavsiye ediyoruz:Toplu Taşıma ile Etkinlik Alanına Ulaşım1) Kabataş - Zeytinburnu tramvayı ile “Sultanahmet” durağında inilir ve Çatladıkapı’dan sahile çıkılır.2) Sirkeci’den banliyö treni ile “Kumkapı” durağında inilir ve sahil yolundan yürüyerek ulaşılır.3) Sirkeci-Yeşilköy hattında çalışan 81 no’lu otobüsle “Çatladıkapı” durağında inilir."Hıdrellez 2009"a özel araçları ile gelmekte ısrar edenler ya da öyle gelmek zorunda kalanlar ise aşağıdaki otopark noktalarından yararlanabilirler:Özel Araçlarla Gelecekler İçinEtkinlik Alanına Yakın Park NoktalarıÖzel araçla geleceklere tavsiyemiz, aşağıda listelenen, geniş kapasiteli otoparkları kullanmalarıdır.1. Eminönü Belediye Otoparkı,2. Sarayburnu Otoparkı,3. Cankurtaran Turist Otobüsleri Parkı.4. Sultanahmet Meydanı,5. Çatladıkapı Turist Otobüsleri Parkı,6. Yenikapı IDOOtoparklardan sorunsuz yararlanılabilmesi için özel araçlarıyla geleceklerin şu hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:Bakırköy - Yeşilköy yönünden gelenlerSırasıyla - Yenikapı IDO iskelesindeki otoparka, Kumkapı’daki otoparka, Çatladıkapı’da etkinlik alanının hemen yanındaki otoparka veya Cankurtaran’daki turist otobüsleri parkına - araçlarını bırakabilirler ve yürüyerek etkinlik alanına ulaşabilirler.Şişli – Beşiktaş yönünden gelenler,Eminönü'nde Yeni Ticaret Odası'nın yanındaki Belediye Oto Parkına (kapasite 500 araç) araçlarını bırakıp Eminönü-Zeytinburnu tramvayına binerek Sultanahmet durağında inebilirler, ardından da yürüyerek Çatladıkapı’dan sahil yoluna inerek etkinlik alanına ulaşabilirler (ulaşım planı#3). Ya da Sirkeci Tren İstasyonu’ndan Kumkapı’ya kadar (2 durak) tren ile seyahat edebilirler ve sahil yolunu takip ederek 10 dakikalık yürüme mesafesindeki etkinlik alanına ulaşabilirler.Kadıköy – Üsküdar yönünden gelenler,Üsküdar – Eminönü vapuru veya motoru ile karşıya geçenler ile Kadıköy – Eminönü vapuru ile karşıya geçenler Eminönü-Zeytinburnu tramvayına binerek Sultanahmet durağında inebilirler. Ardından da Çatladıkapı’dan sahil yoluna inerek etkinlik alanına yürüyebilirler. Ya da Sirkeci tren istasyonundan Kumkapı’ya kadar (2 durak) tren ile seyahat ederler. Daha sonra sahil yolunu takip ederek 10 dakikalık yürüme mesafesindeki etkinlik alanına ulaşabilirler.