Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

20 Temmuz 2009 Pazartesi

HARRY POTTER VE MELEZ PRENS

Harry Potter ve Melez filmini izledim hafta sonu.
Öncelikle ilk kitap olan Felsefe Taşı’ndan sonra serinin diğer kitapları kesinlikle çocuklara göre değil. Belki 2. kitap da uygun olabilir.
Ama anlayamadığım bir şekilde insanlar bu filme hala çocuklarını getirebiliyor.Hatta bir önceki filmde korku öğeleri fazla diye uyarı yapılamasına rağmen oldukça fazla bir oranda kişi çocuklarını getirmişler onları salonda yalnız bırakıp kendileri dışarı çıkmışlardı.
Sonuç?
Tabii ki korkmuş, hatta ağlayan çocuklar!
Bütün kitaplarını okumuş ve bütün filmlerini izlemiş biri olarak söylüyorum Felsefe Taşı dışındaki diğerleri küçük çocuklar için uygun değil.
Playstation oyunlarında bile 13+ uyarısı var!
Neyse, ben son film için izlenimlerimi yazayım hemen.
Serinin bu filmi kitabı ile gayet uyumlu çekilmiş. Kitabında olduğu gibi aksiyondan uzak, daha çok sonun şekillendiği bir geçiş filmi.
Yeni mekânlar, yeni karakterler ve yeni aksiyonlar fazla olmadığı için daha önceki mevcut üzerinden gidilmiş, ilişkilerin izleyeceği yol üzerinde durulmuş.
Yani bu filmde diğerlerindeki gibi bir macera ve onun üstesinden gelen kahramanların mutlu sonu yok.
Ben çok sevdiğim için hiç sıkılmadım ve beğendim. Ama siz Hogwarts ve Voldemort ile fazla ilgili değilseniz biraz durağan ve uzun gelebilir.
Filmi izlemek isteyenlere küçük bir bilgi. Türkçe dublajda yanlış bir çeviri var. Ruh Emiciler olarak bahsedilenler aslında Ölüm Yiyenlerdir. Ruh Emiciler Azkaban’ın muhafızlarıdır.Ölüm Yiyenler ise Voldemort’un tayfası.
İyi seyirler…


3 yorum:

 1. Nane şekeri... senden şöyle bir post bekliyorum...
  Yazın tatilde plajda okunacak kitap önerileri... Ona göre de d&r a gidecem :)

  YanıtlaSil
 2. Herkes harry potter ve melez perens için bloglarda çok kötü bir film diye yazdı.Ben gitmeye karalıydım ama insan olur olmaz etkileniyor ama senin yorumundan sonra tekrar gitmeye karar verdim herkesin fikri farklı oluyor bilgi verdiğin için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 3. Gelinnciğim, talebini değerlendireceğim :)
  sinirlikelebek,benimle filme gelen 3 arkadaşım sıkıntıdan patladılar.kitapda da olduğu gibi durağan bir film.bir sona bağlanmaktan öte bir sona yönlendiriyor.ve ben de kabule diyorum uzun bir film :)

  YanıtlaSil