Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

3 Ağustos 2009 Pazartesi

BUZ DEVRİ 3


Hafta sonu Buz Devri 3 ü izledim 3 boyutlu olarak.
Daha önce başka bir 3 boyutlu animasyon film izlemiştim o daha güzeldi. Buz Devri 3 ün 3 boyutunu pek tutmadım.

Ama çok güzel vakit geçirdim. Buz Devri 2 ye göre çok daha dinamik ve güzeldi. Aile kavramı üzerinde buruluyor serinin bu bölümünde. Kahramanım Sid her zamanki gibi olaylara kendi farklı bakış açısı ile yaklaşıyor :)

Palamut maceraları bu bölümde farklı bir boyutta işlenmiş o da çok keyifliydi, çok güldüm :)

Özet olarak bir arkadaşımın TV yorumlarından birinde duyup benimle paylaştığı yorum çok doğru.

Bu film, kesinlikle 1.sinden kötü ama 2.sinden daha iyi.

Keyifli seyirler…

12 yorum:

 1. ben de 2-3 hafta once gecenin bi vakti gittim buna... keyifli bir zaman gecirdik, guzeldi... ama verdikleri plastik gozlukler minicik burnumu agritti... :(
  bi de ne olursa olsun 2den fazla boyutlular biraz yoruyo insani... 3 sene once Universal Studyolarda 4 boyutlu Shrek seyretmistik 15 dakikalik bi bolum... altinizdaki sandalye oynuyo, shrek konusurken salyalari yuzunuze sıçrıyo falan gibi.... :) bakalım burada gorebilecek miyiz 4. boyutu :)

  YanıtlaSil
 2. sid'in,
  "hanııım hanım! bunlar benim yavrularım!"
  repliği beni tamı tamına iki hafta güldürmüştür :)

  buz devrinin 3 boyutlu olmasının o kadar da tatmin edici olmadığı konusunda haklısın, ben 'coraline' isimli animasyonu izlemiştim, ondan daha çok zevk almıştım.

  ama gerçekten serinin bu filmi yeterince dinamik olmuş, ve sid, gönüllerin sultanı :))

  YanıtlaSil
 3. Bende izledim bende!!! O 3 boyutlu gözlüklerin orta noktasına parmağınızı yaklaştırdığınızda 3 boyut falan kalmıyor haberiniz ola. Acaba bu gözlüklerin nasıl çalıştığını anlamak için orasını burasını kurcalayan benim gibi cin fikirli birisi daha var mıdır??

  YanıtlaSil
 4. alemsin DaiSy :) hiç aklıma gelmemişti.Bir dahaki 3 boyutluda deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 5. Son aldığım duyuma göre Viaport'da 5 boyutlu sinema varmış. 3-5 çeşit film varmış ve 5-6 dakikalık bişimiş. 5. boyut ne ola ki acebag (bu lafı senden kaptım) diye ben bi gideyim diyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Ben de onu İstinye Park diye duymuştum.5-6 dakika bile yetiyor, koltuklar bile hareketli demişlerdi.
  Çok ilginç geldi bana.
  gidip bir izle bakalım, yorumlarını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Hafta sonu gittim Viaport'daki 5D sinemaya. 5 adet farklı film seçeneği var. Ben Safari olanı seçtim. Çünkü yanımdaki eleman su altı canavarlarını istemedi. Korkuyormuş köpek balıklarından!!! Bence sen gidersen kesinlike su altı canavarlarını seç. Hiç denenmemiş bişi ossun. Diğer filmler uzay yolu, uzay yarışı falan filan gibi şeylerdi. 5'inci D'nin ne olduğunu sölim mi?

  YanıtlaSil
 8. DaiSy şimdi su altı falan dedin acayip merak ettim.Ben zaten öyle bir durumda düşünmeden su altını seçerim hele bir de köpek balıklarının özel ilgi alanım olduğu düşünülürse bir de orada görmek süpper olurdu :)
  Neymiş bakalım 5. D ????

  YanıtlaSil
 9. Tekrar kontrol ettim. Filmlerden birisi Korku Tüneli imiş. Ama sen gene de Sualtı Canavarlarına git. Gelelim 5.D'ye. Tam 1 gün boyunca merak içinde bekletip reytinglerini tavan yaptırdıktan sonra işte açıklıyorum. Ta-ta-tammm :)

  Safari olan filmde en sonra bişi patladı ve duman çıktı. Bu nedenle 5.D'nin koku olduğunu düşünmekteyim. Bakalım sen 5.D için ne düşüneceksin?

  YanıtlaSil
 10. harikasın DaiSy, blogum tıklanma rekoru kırdı sayende :D

  öyle meraklandırdın, heveslendirdin ki sabah arkadaşıma anlattım ilk fırsatta Sualatı Canavarlarına gitmeyi planlıyoruz :)

  YanıtlaSil
 11. Nane Şekeriiii!!! Çok yakında Optimum Outlet'de de 5D sinema olacakmış. Haberin ola :)

  YanıtlaSil
 12. Valla Daisy bu haber süpersonic oldu çünkü Via Port uzak kalmıştı bana şimdi Optimum takibimde :)

  YanıtlaSil