Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

1 Haziran 2010 Salı

PROTESTO EDİLEN NEDİR?Blogumda yazdığım yazılarda, kullandığım ifadelerde çok lay lay lom konulara değindiğim konusunda bazı arkadaşlarımdan eleştiriler almıştım.

Hatta bu yüzden yazılarımı okumadıklarını da biliyorum.

Ben ise duyarsızlıktan çok zaten yorucu , hırpalayıcı gündemlerden biraz olsun nefes alabilmek için bloguma bu tarzda yazılar yazıyorum,bundan keyif alıyorum.

Bu konuda fikrim değişti mi? Hayır.

Yine yazılarıma bakış açım aynı şekilde olacak.Çünkü ben böyle mutlu oluyorum.

Ama bazen öyle şeyler ve son zamanlarda bu şeylerden öyle çok olmaya başladı ki tadım tuzum da pek kalmadı.

Bir süre okuduğum kitaplardan bahsedeyim,en azından yapmayı en çok sevdiğim şeye yani kitaplara kanalize olayım dedim .O da olmadı.

Öyle bir gündem içerisindeyiz ki artık dayanamayıp ben de bu yazımı yazıyorum.

İsrail’in içinde sadece sivillerin olduğu belirtilen gemilere saldırması, ölüm…

Ve bunu protesto eden kitleler!

Bu protestolara ait yazıları gazetelerde okurken dikkatimi çeken bir resim

Protestonun yapıldığı yerde bulunan bir kadın heykelin başının örtülmesi!!!! İnsan sormadan yapamıyor.Protesto edilen nedir? Hani saldırıya uğrayan sivillere yapılanlar protesto ediliyordu?

Oradaki heykelin başını örtmek nereden çıktı şimdi? Bu kadar tahammülsüzlük nedendir?

Ve bizim her gün hayatlarının söndüğünü ,terörün alıp götürdüğünü duyduğumuz canlarımıza yapılanlara bir tepki yok mudur?

Bütün sorunların çözümü bir heykelin başını örtmek midir?

3 yorum:

 1. Ya bu İlhan Koman'ın Akdeniz heykeli değil mi? "Yuh" diyorum ve susuyorum, sözün bittiği yerdir...
  Ve Nanem Şekerim aynı senin gibi, gündelik hayatın yorucu gündeminden kaçmak için ben de havadan sudan yazıyorum. İsteyen okumasın ya da gazete okusun ne yapayım. Buraya yazmıyorsak dünyadan bihaber değiliz herhalde.
  Kocaman sevgiler yolluyorum sana, arada ses ver...

  YanıtlaSil
 2. Sonuna kadar katılıyorum size şu resimden dolayı.
  İzmir'de dün akşam yapılan mitinge katıldım. Ama nedense oradaki küçücük kızlara giydirilen filistin bayrağı beni çileden çıkardı. Ben kendi bayrağımdan başka bir bayrağı tutmam. böyle bir prensibim var. Ne olursa olsun. ama o çocuklara giydirilen bayraklar, kadınların ortalık yerde ellerinde bayraklarla durmaları, erkeklerin geride yer almaları. bunlar dedim içimden yarında acaba 6 şehidimiz için Türk bayrağına sarınıp buraya gelirler mi diye sorunca oradaki işimin bittiğini idrak edip evime döndüm. amacımızı saptırmamak lazım.

  YanıtlaSil
 3. Leylakcığım...Evet , İlhan Koman'ın Akdeniz isimli heykeli bu.Akdenizi, dalgaları,kadın zarafeti ile anlatan bir heykelin , bu şekilde algılanması cidden çok üzücü.Yazım tarzım ile ilgili zaten düşündüğüm gibi hareket edeceğim, dediğin gibi dünyadan bihaber değiliz.Fırsat buldukça ses vermeye çalışıyorum :)

  Mavi Balon...Ortada kesinlikle protesto edilmesi , sessiz kalınmaması gereken bir durum var.Ve senin de dediğin gibi protesto amacından sapmamalı.

  YanıtlaSil