Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

5 Şubat 2009 Perşembe

OYUNCAK MÜZESİ


Nane Şekeri olarak yazacağım ilk yazımda keyifli ve mutluluk verici bir yerden başlamak istedim ve sanırım bu konuda Sunay Akın’ın Oyuncak Müzesi en doğru seçim olacaktır. Oyuncak Müzesini ilk duyduğum andan itibaren gidip görmeyi çok istemiştim ve ancak kısa bir zaman önce gidip görebilme olanağını buldum.

Müzeye ulaşım detaylarını ve müzenin sitesini aşağıda belirteceğim. Gayet güzel ve açık bir şekilde anlatılmış.

Ben bir Pazar günümü ayırdım Oyuncak Müzesine. Kapıda sizleri kocaman zürafalar karşılıyor ve masal dünyasına adımınızı daha kapıda atıyorsunuz :)
Müzede her oda farklı bir içerikte düzenlenmiş. Güzel bir sistematikle dönemleri ve birçok oyuncağın hikâyesi anlatılmış. Müze içerisinde gezerken kendi dönemlerinize ait oyuncakları görerek hiç farkında olmadan çocukluğunuza dönüveriyorsunuz ya da kaçırdığınız dönemleri yakalamış oluyorsunuz.

Müzeyi gezmek için ortalama 2,5 saatlik süre yeterli oluyor. Yorulduğunuzda müzenin kafesinde mola verip bir şeyler içebilirsiniz. Müzenin girişinde bir de Hediyelik eşya bölümü bulunuyor buraya da göz atmanızı öneririm. Sunay Akın kitaplarının yanı sıra, el yapımı hediyelik eşyalar ve Oyuncak Müzesine ait kupalar… bulabilirsiniz. Kitapları bende olduğu için ben kendime kupa aldım ve kahve keyfi yaparken Oyuncak Müzesini de hatırlamış oluyorum böylelikle :)

Bu kupalar ile yapabileceğiniz küçük kahve keyfi önerileri:

( Evet, kahve de diğer ilgi alanlarımdandır :) belki ileride bundan bahsederim )

Sert ya da yumuşak içimli hiç fark etmez tercihinize göre sade olarak hazırlanmış kahvenizin içine 1 top dondurma atabilirsiniz. Sıcak kahvenizin içinde ağır ağır eriyen dondurma ile kahvenizi keyifle içebilirsiniz.

Dondurmayı tercih etmez iseniz kahvenizin üzerine yoğun krema ve kremanın üzerine ( ayrı bir yerde karıştırdığınız ) kakao ve toz şeker karışımı ile süsleyebilirsiniz :)

Müzenin tüm detayları hakkında yazarak hayal gücünüzü yönlendirmek istemiyorum. Merak ettiklerinizi gidip görerek kendi anlarınızı yaşamanızı öneriyorum.
Çocukluğunuza ya da çok eskilerde kalan ve kaçırdığınız dönemlere ait çocukluklara dönmek, yaşamak için bir hafta sonunuzu ayırmanız yeterli olacaktır.

İyi eğlenceler…

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder